Ana sayfa Haberler

Ne kadar Amplifikatör Gücü İhtiyacım Var?

Müşteri yorumları
Evi Kayalar! Mükemmel Bas ile Başar Ses ve Berraklık !!!!

—— Adamaris

İnanılmaz ses ve çok yönlülük! Büyüklüğü için gerçekten bir alanı doldurabilir. Neredeyse ne kadar hacim ve düşük uç üretebileceği korkutucu!

—— Radburt

Bu birime bayıldım. Harika ses, kolay taşıma, kurulum, arıza. Şimdi DJ işim için bunlardan dört tanesine sahibim.

—— Xandra

Benim için uygun değildi. Kullanımı kolay olmayan ve kullanımda ayarlanması zor kontroller. İşitme cihazlarım var.

—— Eadelmarr

Mükemmel! Çok teşekkür ederim. Ürünlerinizi seviyoruz. Bunlar en yüksek kalitedir ve sizlerle uzun bir ilişkiye değer verir. Her zaman çok iyi iş çıkardın!

—— Eadmund

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Ne kadar Amplifikatör Gücü İhtiyacım Var?
Ne kadar Amplifikatör Gücü İhtiyacım Var?
Bu ortak bir soru: “Ne kadar amplifikatör gücüne ihtiyacım var?” Her zaman büyük kule hoparlörlerinden küçük uydulara veya güçlendirilmemiş ses çubuğu hoparlörlerine kadar her şeyi sürmek için güç gereksinimleri hakkında her zaman sorulur. Bu soruya basit bir çözüm var - ama ilk düşündüğünüz şey olmayabilir.

Odanız ne kadar büyük?

Ne kadar amplifikatör gücüne ihtiyacınız olduğunu sormadan önce, oda ve mekanın nasıl görüneceğini sormalıyız. Küçük bir ev sinemasına güç vermeye mi çalışıyorsunuz? Çok kanallı bir amplifikatörden bazı güçlü dış hoparlörler mi yoksa tüm ev ses sistemi mi kullanıyorsunuz? Sorunun cevabı, en azından kısmen, konuşmacılarınızı sürmek için ne kadar güce ihtiyacınız olduğunu belirleyecektir. Daha büyük bir oda her zaman daha fazla güce ihtiyaç duyacaktır ve dışarıda gittiğinizde, neredeyse hiç yeterli olmuyorsunuz (hoparlörleriniz yeterli derecede derecelendirilmiştir. Bu da bizi bir sonraki noktaya getirir.

Hoparlörler size ne anlatıyor?

Tanıdığım her bir çift hoparlör, güç kullanımı için size bir puan verir. Bu, hoparlörlerin kullanabileceği bir güç aralığıdır. Bu aralığı bul… ve sonra görmezden gel. Şaka yapıyorum.

Sırala.

Görüyorsunuz, hoparlörler güç değerlerini bir aralıkta verirken, bu aralıklar genellikle çok geniştir ve bu güç aralıklarında kendilerine giren sesin kalitesini dikkate almazlar. Büyük ölçüde bozulmuş bir sinyal, bir hoparlörü yüksek seviyelerde temiz bir sinyalden daha düşük seviyelerde daha hızlı üfleyebilir. Sonuç olarak hoparlörler, hoparlörler için müziği yeterince yüksek tutabilmek için, sinyal zincirinin her bir parçasını maksimize etmenize gerek kalmayacak kadar hoparlörleri çalıştırabilecek bir amplifikatöre sahip olmak istersiniz. Bu, dağınık seslere ve sürücülerinize zarar verme riskiyle karşı karşıya kaldığınız yerdir.

Anlamak için bazı iyi özellikler “Nominal Empedans” ve “Sürekli Güç Kullanımı” derecelendirmeleridir (bazen “IEC nominal gücü” olarak adlandırılır). Bu iki sayı ile, amplifikatörün gücünün düşmesini istediğiniz yerde basketbol oynayabilirsiniz. Genelde, tipik bir ev sineması için 4-ohm nominal empedansa veya daha büyük olan hoparlörleri kullanmak istersiniz. Çoğu hoparlör bugün 8-ohm nominal, ancak istisnalar bulabilirsiniz. 8 ohm'da, “sürekli Güç Kullanımı” özelliklerinin en az iki katı güç sağlayan bir yükselticiye sahip olmak istersiniz. Bu, hoparlöre çok sayıda kırpılmış ses göndermenizi ve zaman içinde zarar vermenizi engeller. İnanılmaz gibi geliyor, ama bu değil — hoparlörlerin daha az değil, daha yüksek puanlara sahip olduğundan daha fazla güce ihtiyacınız var.

Bunun nedeni, hoparlörlerinizin ve amplifikatörünüzün müzik ve müziğin çoğunda bulunan zirveleri kullanabilmesidir. “Nominal” sayılara meydan okuyan ve biraz daha fazla güç ve ek güç kullanımı gerektiren zirveler.

Uygulaman nedir?

Bu bölüm biraz zor. Yukarıdakileri dikkate alır ancak bir ek faktör daha ekler: Ne dinliyorsunuz? Oldukça yumuşak melodileri oynatmak istiyorsanız, hoparlörlerinizin özellikleri dahilinde geniş bir amplifikatör gücü yelpazesinden kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte, daha dinamik bir müzik arıyorsanız, daha fazla dinamik parça ile ilişkili zirveleri ele alabilmeniz için hoparlörlerinizin nominal nominal gücünün iki ila üç katına sahip olduğunuzdan emin olmak isteyebilirsiniz.

Amplifikatör Gereksinimlerini Hesaplama — Oh Hayır, Matematik!

Matematik yaptığınızda, amplifikatör güç derecesi, hoparlörlerinizin empedans derecesine uygun olmalıdır. Aksi takdirde, bazı dönüşümler yapmanız gerekir.

Endişelenme, bu çok acı vermez.

Eğer hoparlörleriniz 8 ohm'luk bir değere sahipse, çoğu amplifikatörün 8 ohm'a (sahip oldukları diğer derecelere ek olarak) göre değerlendirildiği için şansınız yok. Bununla birlikte, hoparlörleriniz 4 ohm değerine sahipse, amplifikatörünüz veya AV alıcınızın bu hoparlörü 4 ohm değerinde desteklemesi gerekir. Bunun nasıl çalıştığına hızlıca göz atalım. Eğer bir çift 8-ohm hoparlörün sürekli güç oranı 1.5x'e kadar bir amper istediysek, matematik şöyle görünür:

1,5 x 100W = 8-ohm'da 150W

Büyük bir odanız varsa ve 4-ohm hoparlörlerde dinamik klasik müzik dinlerseniz, denkleminiz şöyle bir şeye benzeyebilir:

2,5 x 100W = 4 ohm'da 250W

Bu çok fazla güç gibi görünse de, bir amplifikatörün 8-ohm'a çok daha düşük bir güç çıkışı derecesine sahip olacağını hatırlamak zorundasınız. Empedansı (hoparlör yükü) düşürdüğünüzde, güç çıkışı (veya en azından güç çıkışı potansiyeli) artar.

Hesaplamalarınızı hesaba katırken daima empedansınızı eşleştirin ve yanlış gitmeyeceksiniz. Bu önemlidir çünkü bir hoparlörü güce yüklerseniz, sesin çok fazla açılmasına neden olabilir (kırpma ve bozulmaya neden olur.) Eğer bir hoparlöre aşırı güç verirseniz, bu da oldukça kötüdür.

Yukarıdakiler sizi oyun alanına götürürken, amplifikatör güç gereksinimlerini hesaplamak için çok daha fazlası var. Ayrıca, hoparlörün hassasiyet derecesi, en üst seviye alanı ve dinleyiciye olan ortalama mesafe gibi birkaç özelliği daha bilmeniz gerekir. Tabii ki, gerçekten her şeyi hesaba katmak için, hangi ses seviyesini (SPL - Ses Basıncı Seviyesi) de vurmak istediğinizi de bilmeniz gerekir.

Pervane Kafaları için not: Gerekli amplifikatör gücünün hesaplanması için denklem böyle bir şeye benzemektedir:

DB @ 1W = SPL @ dinleme konumu - Hoparlör Hassasiyeti + 20 * Kayıt (Dinleyiciye / Referans Mesafesine Uzaklık) + Headroom

Gerekli gücü (watt olarak) hesaplamak için, yukarıdaki çözümün 10'a bölünmesiyle 10'a bölünür. Sesin kafası karışıyor mu? İşte bu yüzden bize yardımcı olmak için hesaplayıcıları kullanıyoruz. Bir amplifikatör hesap makinesi alırsanız, uygulamanız için gerekli güce ulaşmak için sadece kritik sayıları takmanız gerekir. Ve ev sineması durumunda, bunun çoğu gereksiz ve aşırı.

Watt'ta ne var?

Wattlar, amplifikatörlerdeki güç için basit bir ölçü birimidir, ancak çeşitli uygulamalarda güç ve wattın nasıl kullanıldığı şaşırtıcıdır. Örneğin, ev sesini alın. Bilgisayarınız için bir çift masaüstü hoparlörün rahatlıkla kabul edilebilir seviyelere rahatlıkla sürülebilmesi sadece 25 watt alabilse de, oturma odanızda tiyatro seviyelerini elde etmek için 150 wattlık bir güce ihtiyacınız olabilir. Canlı bir stadyum düzeyinde bir konserdeyseniz, bu büyük zirvelere ulaşmak için 250.000 watt'ı yukarı doğru dinliyor olabilirsiniz. Bu çok güç, ama aynı zamanda inanılmaz derecede geniş bir mekan için çok fazla çıkış sağlıyoruz. İhtiyacınız olan amplifikatör gücü, tüm bu faktörlere bağlıdır.

Özetlemek

Terleme. En alt satır, doğru miktarda amplifikatör gücünü hesaplamak için çok fazla kaynağınız olmasıdır. Çoğu giriş seviyesi amplifikatör ve AV alıcıları, daha yüksek hassasiyet derecelerine sahip daha küçük odalar ve hoparlörler için yeterli güç sağlayacaktır (yüksek sesle çalmak için çok fazla güç gerektirmeyen hoparlörler). Daha büyük odalar ya da dış mekan uygulamaları için, özel bir amplifikatör ya da özel Zone 2/3 amplifikatörlerine sahip yüksek-uçlu surround alıcı yeterli kazanç ve başlık elde etmek için gerekli olabilir. Odanız için fazladan bir amplifikatör veya surround alıcıya para harcamak istemezsiniz, fakat yetersiz güce ulaşmak için amplifikatörlerinizi maksimum ses seviyesine getirerek hoparlörlere zarar vermek istemezsiniz. Spesifikasyonları ve derecelendirmeleri kontrol edin ve şüphe duyduğunuzda, amplifikatör ve hoparlörleri eşleştirmenin zamanı geldiğinde Sanway Audio'ya bir çağrı verin.

Pub Zaman : 2017-10-08 14:44:30 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Guangzhou DUBAO Electronics Technology Co., Ltd.

İlgili kişi: Mr. Kevin

Tel: 86-185-6509-4778

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)